Copyright © 2023  Izabela Lapinska

All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

 

 

Serdecznie gratulujemy tego znakomitego osiągnięcia!

 

 

 

 

Kategoria III

Ceramika artystyczna

 

Zwycięzca: Adam Szkołuda

 

W swoich pracach dąży do prostej i nowoczesnej formy. Kolor stosuję jak przyprawę, która dodaje smaku, ale nie dominuje w pracach. Inspiruje go porcelana jako tworzywo będące połączeniem delikatności i mocy. Chciałby, aby prace tworzone przez niego dawały przyjemność z ich użytkowania.

 

 

 

Kategoria II

Złotnictwo, Jubilerstwo, Biżuteria

 

Zwyciężczyni: Iwona Tamborska

 

Od 13 lat zajmuje się sztuką jubilerską, która zawsze ma narracyjny charakter i nieodłączny baśniowy wydźwięk. Jej prace są rzeźbami z ukrytymi historiami, które ożywają dzięki noszeniu na ludzkim ciele. Stylistyka prac jest silnie naznaczona wpływami Secesji, jednak jest w niej jakiś słodko-gorzki aspekt, nazywa go „Nową Secesją”. Uprawia sztukę uważności, stara się zrozumieć jak zbudowane są płatki, jak zbudowane są skrzydła owadów, jak poruszają się ślimaki. Czuje, że kiedy tworzy swoje małe dzieła sztuki i ktoś je nosi, daje im małą bajkę do noszenia ze sobą,mały cud, który rozprzestrzenia piękno.

Lista zwycięzców
Konkursu Anioły Rzemiosła 2023

 

 

Kategoria I 

Haft, koronkarstwo, szydełkowanie

 

Zwyciężczyni: Izabela Brańska – Oleksy

 

Haft jest jej ogromną pasją. Kocha pełne przepychu hafty historyczne, głównie okresu Baroku. Pragnie zdobyć umiejętności haftowania motywów umieszczanych na szatach liturgicznych. Jest to praca nicią metalizowaną i jedwabiem. Chciałaby poznać tajniki szycia strojów historycznych. Jej skrytym marzeniem jest nauka tworzenia koronek, m.in. koronki klockowej, teneryfki i frywolitki.